Skip to main content


Lucrări înscrise - Secțiuni elevi


Secțiunea 1: ALTE TEHNOLOGII

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 ALTH_02 MOLDOVA șI PREPARATELE EI, LA șCOALA NOASTRă! ANGHEL MARIANA DANIELA
LIȚĂ GABRIELA NICOLETA
LICEUL TEHNOLOGIC NUCET PUȘCOIU LIVIA DB
2 ALTH_03 Este matematica o creatie a divinitatii sau o descoperire a umanitatii? MARTIN ROXANA IOANA Liceul Teoretic ,,Eugen Lovinescu'', Bucuresti STOICA IULIANA, BRATU IOZEFINA B
3 ALTH_04 TINERII DE AZI ANTREPRENORII DE MAINE CODRIN BOGDAN ALEXANDRU
HULUBAN ALEXANDRA MARIA
ROSCA ANTONIA MARIA
SELESI VLAD RARES
C T ALESANDRU PAPIU ILARIAN DEHELEAN MARIANA CRINA B
4 ALTH_05 Eminescu Ispas Alexandru Colegiul Tehnic Tarnaveni Csiszar Maria Eugenia /Festeu Mariana Angela MS
5 ALTH_06 MASUTA ISPAS ALEXANDRU Colegiul Tehnic Tarnaveni Csiszar Maria Eugenia /Festeu Mariana Angela MS
6 ALTH_07 ACHIZITII ONLINE MOGA DENISA CRISTINA Colegiul Tehnic Tarnaveni Csiszar Maria Eugenia /Festeu Mariana Angela MS
7 ALTH_08 ORA DE PROGRAMARE LECHINTAN SERGIU COLEGIUL TEHNIC TARNAVENI CSISZAR MARIA EUGENIA /FESTEU MARIANA ANGELA MS
8 ALTH_09 FEMEIA MODERNA SI DIETA IONAS I. ALEXANDRA-REBECA
MARIN V. ELENA -RALUCA
COLEGIUL ECONOMIC ,,ION GHICA'' TARGOVISTE ANGHEL GHEORGHITA/FENECHIU CRISTINA DB
9 ALTH_10 Cuier Artizanal Moldovan Adrian Colegiul Tehnic Tarnaveni Csiszar Maria Eugenia/ Festeu Mariana Angela MS
10 ALTH_11 Felinar Moldovan Adrian Colegiul Tehnic Tarnaveni Csiszar Maria Eugenia/ Festeu Mariana Angela MS
11 ALTH_12 STIINTA SI TEHNOLOGIE IN ALIMENTATIA OMULUI MODERN DRAGOMIRESCU GEORGIANA
NICA ANDREI
STANESCU MAGDALENA
LICEUL TEHNOLOGIC ADMINISTRATIV SI DE SERVICII VICTOR SLAVESCU PLOIESTI DIMA COSMIN IRINEL PH
12 ALTH_16 Părurile animale, resurse inepuizabile pentru articole textile Gherman Ștefania Georgiana
Gherman Irina Mihaela
Liceul Tehnologic Anghel Saligny, Municipiul Ploiești Bumbăcea Luminița Mădălina, Mustață Gabriela PH
13 ALTH_17 BIOLOGY EVERYWHERE PAVEL ANDREI
GROZA RADU
DAN ANDREI
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI CIMPOERU ELENA SI VASILE ELIZA B
14 ALTH_18 MULTIVERSE ZAMFIRACHE MIHAI
MIHAITA ROBERT
FARCUTA TUDOR
ELIESCU ALEXANDRU
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI CIMPOERU ELENA SI MANDA ANA B
15 ALTH_20 Eu am solutia combaterii bio-ecologice a "Monstrilor" din bucataria mea! Bălaşa Roxana-Mihaela LICEUL TEORETIC DIMITRIE BOLINTINEANU Profesori Valeria Purcărea-Ciulacu, Stefan Lungulete B
16 ALTH_23 TOTUL ESTE O ENERGIE FRINCU IOANA
PANTAZI GABRIELA
LTAS VICTOR SLăVESCU PLOIEșTI STANCIU MEDINA PH
17 ALTH_24 Evaluarea impactului asupra mediului a deşeurilor radioactive CĂPĂŢÂNĂ TEODORA
CONSTANTIN CLAUDIA
CT Forestier Câmpina ŞERBAN VALI / SECĂREANU EMILIA PH
18 ALTH_01 REALITATEA VIRTUALă - PREZENT şI VIITOR COJOCARU CĂTĂLIN CT FORESTIER CÂMPINA MILEA SORIN / SECĂREANU EMILIA PH
19 ALTH_25 Metode de supravieţuire în caz de cutremur GĂGEANU MARA
BENGEA MIRUNA
CT Forestier Câmpina ŞERBAN VALI / SECĂREANU EMILIA PH
20 ALTH_26 Imprimanta 3 D BANCU CRISTIAN CT Forestier Câmpina ŞERBAN VALI / SECĂREANU EMILIA PH
21 ALTH_27 Simulatoarele în viaţa noastră IARCA MIHAI CT Forestier Câmpina MILEA SORIN / SECĂREANU EMILIA PH
22 ALTH_29 Fibrele de origine animala care ne imbraca Gherman Ștefania Georgiana
Gherman Irina Mihaela
Liceul Tehnologic Anghel Saligny, Municipiul Ploiesti Bumbăcea Luminița, Mustață Gabriela PH
23 ALTH_30 IMPLEMENTAREA SISTEMULUI H.A.C.C.P IN DOMENIUL ALIMENTATIEI PUBLICE/TURISM TRASNEA MARIA MAGDALENA
NESU LUCIAN
LICEUL TEHNOLOGIC VIRGIL MADGEARU OLMAZU ANISOARA, GHEORGHESCU DANIELA TR
24 ALTH_31 CARUSEL ION COZIANA
GIJGAN ANDREEA
Liceul Teoretic "Brancoveanu Voda " Urlati prof.dr.ing. Chirita Doinita PH
25 ALTH_33 Dezvoltarea competențelor antreprenoriale, prin înființarea firmei de exercițiu RELY DESIGN SRL BACIU ANA-MARIA
DRAGOMIR ROXANA-GABRIELA
COLEGIUL TEHNIC „CIBINIUM” SIBIU BALTEȘ AURELIA SB

Secțiunea 2: BIOLOGIE

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 BIOL_02 Vaccinarea, o solutie de prevenire a imbolnavirilor Dima Miruna
Bucuran Gabriel
Liceul Tehnologic de Transporturi Ploiesti Popescu Mihai, Cirjan Anca PH
2 BIOL_03 "ELIXIRUL TINERETII" BIRLOAGĂ ANDREEA- DENISA COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVISTE DUMITRA MIHAELA-ALEXANDRA şI ARON NICOLETA DB
3 BIOL_04 CERCETARI PRIVIND COMBATEREA VIESPEI SAMBURILOR DE PRUN EURYTOMA SCHREINERI IN CONDITIILE BAZINULUI MATEESCU MARILENA OTILIA
LUNGEANU ADINA MARIA
COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVIȘTE ARON NICOLETA şI DUMITRA MIHAELA-ALEXANDRA DB
4 BIOL_05 Pădurea - izvor al vieţii BUZĂŢOIU RAUL
DUICĂ GEORGIANA
ROTARU ALEXANDRA
CT Forestier Câmpina GÎRBACEA ALIS / SECĂREANU EMILIA PH
5 BIOL_06 Tratamente de negăsit BĂRBULESCU IULIA
CISMARU ANDRA
CT Forestier Câmpina STANCIU DANIELA / GÎRBACEA ALIS PH
6 BIOL_07 Orasul Ploiesti-oras european Alecu Silvia Georgiana
Cociu Roxana Elena
Petrache Raluca
Iacob Gabriela
C.T. ELIE RADU” PLOIESTI Soare Elena PH
7 BIOL_08 ALIMENTELE MODIFICATE GENETIC IN VIATA NOASTRA PROROCU IOANA-BIANCA
VISAN ANDREI- IONUT
C.T. "TOMA N. SOCOLESCU" PLOIESTI MIHAI ADRIANA-NICOLETA PH
8 BIOL_09 Germenii Patogeni Dumitrascu Gabriela Andreea
Vasile Mihai Alexandru
Colegiul Tehnic "Lazar Edeleanu" Ploiesti Otilia Radu PH
9 BIOL_11 PRIMUL AJUTOR-O SANSA LA VIATA! COJOCARU VLAD VICTOR
CIOBANU CLAUDIA ANDREEA
IORDAN RADU VELENTIN
SCOALA SUPERIOARA COMERCIALA "NICOLAE KRETZULESCU" CHIROIU MARIA-CORINA B
10 BIOL_12 STRUCTURI LIPIDICE IN MICROELECTROMECANICA SI FOLOSIREA LOR IN TRANSPORTUL DE MEDICAMENTE IONESCU ANDREI CRISTIAN
ULIAN SERGHEI
CNMV PLOIESTI TABIRCA ANA, MIRCEA IGNAT PH

Secțiunea 3: CHIMIE

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 CHIM_01 Armele chimice - ucigasii tacuti ai Razboaielor Mondiale Nistor Alexandru Sorin
Lica Ana
Colegiul National "Ion Luca Caragiale"Ploiesti Pandelache Laura, Bajenaru Carmen PH
2 CHIM_02 Pile de combustie BOGĂNESCU ANDREI COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU" PLOIEȘTI NOVISCHI ANGELICA B
3 CHIM_03 Concentratia procentuala Radulescu Anamaria Gabriela
Semeniuc Marius Mihai
Stanciu Matei Alexandru
Vasile Miruna Gabriela
Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu" Cimpoeru Elena si Mateescu Adela B
4 CHIM_11 CHIMIA IN JOACA CHIRILA VLAD
CORDUNEANU ANDREI
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI CIMPOERU ELENA SI MATEESCU ADELA B
5 CHIM_12 EVOLUTIA CHIMIEI BICHIR ILINCA
LUCA ESTERA
PORUMB CRISTIAN
BOSNEANU EDUARD
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI VASILE ELIZA SI MICU NICOLETA B
6 CHIM_04 Rolul vitaminei A in organismele vii Dinu Andreea clasa a X-a
Voinea Bianca clasa a X-a
Colegiul Tehnic Elie Radu Ploiesti Novischi Angelica PH
7 CHIM_05 Nitriți și Nitrați Nica Andreea Alexandra
Dobre Mihaela Cosmina Daiana
Colegiul Tehnic ”Toma N.Socolescu” Ploiești Diea Steluta Liliana PH
8 CHIM_06 Hidrocarburile si binefacerile lor Stan Iulian
Enache Daniel
Colegiul Tehnic "Lazar Edeleanu" Ploiesti Otilia Radu PH
9 CHIM_07 McDONALD'S, KFC sau SUBWAY.....? VRINCEANU BOGDAN
STANCIU ADELINA MARIA
TALMACIU GABRIELA
COLEGIUL NATIONAL "ION CREANGA" CHIROIU MARIA-CORINA B
10 CHIM_09 COMBINATIILE COMPLEXE, DE LA SIMPLU... LA COMPLEX LUPU VALENTIN RAZVAN C.N. "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI MORCOVESCU MIHAELA, DUBET IRINA PH
11 CHIM_10 Reactii ce produc lumina Lupu Delia Lacramioara
Baron Adrian Sebastian
LICEUL ''STEFAN PROCOPIU'' VASLUI DRAGOI NICOLETA Liceul ''Stefan Procopiu'' Vaslui; DUMITRASCU IRINA - Colegiul Economic ''Anghel Rug VS
12 CHIM_13 PRINCIPII DE VIATA SANATOASA PENTRU UN CORP SANATOS GHEORGHE ADRIAN LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII MAESCKI GABRIELA CT
13 CHIM_14 DE CE TREBUIE SA STIU DSPRE PH IEDENAC BIANCA
BUTNARIUC DOINA
RUSINAC RUBEN
GHEATA LOREDANA
COLEGIUL ECONOMIC "D. CANTEMIR" SUCEAVA TABUSCA VIORELA SV
14 CHIM_08 PERHIDROLUL - SURSA DE ENERGIE PREDA IOANA
PASAROIU CLARA
COLEGIUL TEHNIC "LAZAR EDELEANU" PLOIESTI RADU OTILIA PH

Secțiunea 4: ELECTRIC

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 ELEC_01 DE CE TENSIUNE ALTERNATIVA GHEORGHITA ALEXANDRU
DABIJA MIHAI
COLEGIUL TEHNIC BUZAU TOADER NICOLAE , DUMITRASCU DANIELA, RIMNICEANU ADRIANA,URMUZACHE ION,DINU SERENELLA BZ
2 ELEC_02 MOTORUL ELECTRIC CU SOLENOIZI NICA ROBERT
BAESCU ROBERT
COLEGIUL TEHNIC BUZAU TOADER NICOLAE , DUMITRASCU DANIELA, RIMNICEANU ADRIANA, DINU SERENELLA BZ
3 ELEC_03 ELECTROMAGNEŢII ŞI APLICAŢIILE LOR DOBÎNDĂ NICU VLAD LIC. TEH. DE MECATRONICĂ ŞI AUTOMATIZĂRI IAŞI DIACONU DANIELA LILIANA IS
4 ELEC_04 Vectorial Car Marineata Ionut
Eillen Radu
Eillen Andrei
Palatul Copiilor Rm.Valcea Uscatu Grigore, Sandulescu Marin VL
5 ELEC_05 DRONA MARINEATA IONUT
EILLEN ANDREI
EILLEN RADU
PALATUL COPIILOR RM VALCEA USCATU GRIGORE VL
6 ELEC_07 SISTEM DE BACK-UP ÎN SITUAȚII DE URGENȚĂ ILIE IONUȚ CRISTIAN
SAMOILĂ VICTOR GABRIEL
COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CONSTANȚA NIȚU CLAUDIA, CARACOSTEA MUGUREL CT
7 ELEC_08 Electricitatea în Corpul Uman Marșeu Elena
Oancea Maria Irina
Colegiul Național "Sf. Sava" Chiriță Mihaela B
8 ELEC_09 Gard electric Sover Vasile
Chereja Ionel
Pslastul Copiilor Bistrița Nicoară Dorel BN
9 ELEC_10 Amplificator audio cu modul mp3 Chereja Ionel
Sover Vasile
Palatul Copiilor Bistrița Nicoară Dorel BN
10 ELEC_11 ANSAMBLUL ELECTRIC CU COMANDA MANUALA SI MAGNETICA GEORGESCU CATALIN
OLARIU SORIN
C T ELIE RADU CONSTANTINESCU DANA/ARSENOIU MIHAELA/ AVRAM CARMEN PH
11 ELEC_12 MODERNIZAREA RETROPROIECTORULUI KOVACS BOGDAN-LUCIAN
ORBAN IOSIF
LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
12 ELEC_13 SIMULATOR 2D CU LED IȘPAN OVIDIU-MARIUS LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
13 ELEC_14 SISTEM DE ACȚIONARE CU LASER KOVACS BOGDAN-LUCIAN LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
14 ELEC_15 VERIFICAREA COMPLEXĂ A TRANZISTORULUI BIPOLAR ABRUDAN NATALIA-DENISA
VRĂBIUȚĂ ANDREI-SEBASTIAN
LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
15 ELEC_16 BOBINA TESLA LUPEA GABRIEL
PAVEL ALEXANDRU
MARACINEANU NARCISA
BURGHELEA IULIA
C T ELIE RADU CONSTANTINESCU DANA/ COJOCARU CLARISA/ STOICA DANIELA PH
16 ELEC_17 SURSA DE ALIMENTARE DE 12 V APOSTOL ANDREI
DRAGU RODICA
LICEUL TEORETIC "BRANCOVEANU VODA" URLATI Prof.dr. ing. Chirita Doinita PH
17 ELEC_18 CASA DE VACANTA NECULA COSMIN GEORGIAN COLEGIUL TEHNIC"ELIE RADU" PLOIESTI Prof.dr. ing. Chirita Doinita PH
18 ELEC_19 SURSA DE ALIMENTARE REGLABILA BANICA ANDREI
ONUTU ALEXANDRA
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU" PLOIESTI Prof.dr. ing. Chirita Doinita, Prof.dr.ing. Oles Iulian PH
19 ELEC_20 SURSA DE ALIMENTARE CU VU - METRU LEPADATU CONSTANTIN SORIN
NEAGU LAURENTIU FLORENTIN
IANCU STEFAN VALENTIN
LICEUL TEORETIC "BRANCOVEANU VODA" URLATI Prof.dr. ing. Chirita Doinita PH
20 ELEC_21 PILE ELECTRICE ANGELIAN MARIAN ALEXANDRU
LIXANDRU DRAGOȘ GABRIEL
COLEGIUL TEHNIC TOMA N. SOCOLESCU PLOIEȘTI LUCA ANCA , MARIN LIVIU PH

Secțiunea 5: ENERGII REGENERABILE

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 ENRG_01 ENERGIILE REGENERABILE - SOLUTIA SALVARII PLANETEI! BARBU RAMONA REBECA
PURCARU DENISA ELENA
PLUMB MIRUNA
LICEU TEHNOLOGIC »SIMION STOLNICU», COMARNIC PROFESOR STOICA DANIELA, PROFESOR SBARNEA ELENA PH
2 ENRG_02 Folosirea energiei apei ca sursă regenerabilă pentru evidențierea intensității fotosintezei. MIU MIHAI
STĂNESCU MIHAIL
C.N. ,,NICHITA STĂNESCU,, PLOIESTI BEJAN CARMEN, SANDU MONICA PH
3 ENRG_03 Calculator portabil alimentat din panouri solare Marineata Ionut
Eillen Radu
Cirstina Alexandru
Palatul Copiilor Ramnicu Valcea Grigore Uscatu VL
4 ENRG_04 Masini ale viitorului Cobuz Bagnaru Andra Maria
Radu Diana
Colegiul National Sfantul Sava Chirita Mihaela B
5 ENRG_05 Energia solara Popescu Miruna Emilia Colegiul National Sfântul Sava Chiriță Mihaela B
6 ENRG_06 AUTOMOBILUL ELECTRIC COCIU ROXANA COLEGIUL TEHNIC ELIE RADU CICHI NICOLETA,STAN CRISTINA PH
7 ENRG_21 PROVOCARILE NOILOR EDUCAțII IVAN CRISTINA
IONESCU CATăLINA
LTAS VICTOR SLăVESCU PLOIEșTI STANCIU MEDINA PH
8 ENRG_07 TEHNOLOGII ,, VERZI,, PENTRU MILENIUL III CONOF ANDREI
FUMUREANU GEORGE
LICEUL TEORETIC ,, MARIN PREDA,, BUCUREŞTI IORDAN IONELA/ BOJOAGĂ RALUCA B
9 ENRG_08 DREPTUL UMAN FUNDAMENTAL LA UN MEDIU SANATOS MOROITA IULIA MARIA
PREDA FLORENTINA
LTAS VICTOR SLăVESCU PLOIEșTI STANCIU MEDINA PH
10 ENRG_09 Hârtia reciclată - "modă" sau necesitate a zilelor noastre a PETRE AMALIA
RĂDUCU DENISA
SAVU CORINA
CT Forestier Câmpina ŞERBAN VALI / SECĂREANU EMILIA PH
11 ENRG_10 Nu POLUARII!!! Mihaela Bercaru
Louis Niculae
Colegiul Tehnic "Elie Radu" Ploiesti Otilia Radu PH
12 ENRG_11 Hidrogenul – Agentul Energetic Al Viitorului Raduta Georgiana-Valentina
Dumitru Alexandra
Colegiul Tehnic "Lazar Edeleanu" Ploiesti Otilia Radu PH
13 ENRG_12 ORASUL PLOIESTI SI ENERGIA VERDE! PAVEL ANDREA
DOBRE SILVIA
COLEGIUL TEHNIC ELIE RADU PLOIESTI STAN CRISTINA ILEANA, CICHI NICOLETA, DITULESCU IULIANA PH
14 ENRG_13 FORTA NATURII IN STIINTA IANCU CAMELIA
DOANDES TEODORA
SAEIDI ALI STEFAN
SCOALA SUPERIOARA COMERCIALA "NICOLAE KRETZULESCU" CHIROIU MARIA-CORINA B
15 ENRG_14 ENERGIA EOLIANA CRISTOVESCU ANTONIO
ENE NATALIA FLORENTINA
MICULEASA ALINA GEORGIANA
COLEGIUL TEHNIC ELIE RADU CICHI NICOLETA,STAN CRISTINA PH
16 ENRG_15 Totul este o energie Pantazi Gabriela Alexandra
Frincu Ioana
LTAS Victor Slavescu Municipiul Ploiesti Stanciu Medina PH
17 ENRG_16 Pompele de caldură în rezolvarea optimă a sistemelor de încălzire Micu Andrei
Panea Cosmin Mihai
Colegiul Tehnic Elie Radu, Municipiul Ploiești Pleșea Mihaela, Oleș Iulian PH
18 ENRG_17 ENERGII NEPOLUANTE VOICU LAURENȚIU MIRCEA COLEGiIUL TEHNIC METALURGIC MANDA CONSTANȚA OT
19 ENRG_18 Reciclare - cauciucuri și becuri Avram Ioana
Oprea Alberto
Colegiul Tehnic "Elie Radu" Municipiul Ploiești Arsenoiu Mihaela , Stan Cristina PH
20 ENRG_19 NAVA CU PROPULSIE FOTOVOLTAICA MUSAT LAURA LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TULCEA DR.ing.prof. Ivanov Anisoara TL
21 ENRG_20 EFECTUL BIEFELD BROWN. APLICATII VENTILATORUL ELECTROSTATIC PESCARUS DAN BENIAMIN
TESCULA RADU IOAN
PALATUL COPIILOR TARGUL MURES GRAUR HOREA MS

Secțiunea 6: PROIECTE IN LIMBA ENGLEZA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 ENTH_01 THE STATE OF EQUILIBRIUM : A STORY TOLD BY THE UNIVERSE JERCA NICOLETA CLAUDIA COLEGIUL NATIONAL NICHITA STANESCU RADUTA NORICA RUSU CRISTINA PH
2 ENTH_02 STRATEGIES TO MOTIVATE THE HUMAN RESOURCES OF A FIRM BUNESCU BIANCA
CAPATANA CINTHYA
LICEUL TEHNOLOGIC ADMINISTRATIV SI DE SERVICII VICTOR SLAVESCU PLOIESTI PETRESCU CORNELIA, RADULESCU VERONICA PH
3 ENTH_03 THE OPTICAL BARRIER DOBRESCU BIANCA MARIA
BUJOR ALEXANDRU MARIAN
LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICĂ ȘI TELECOMUNICAȚII CONSTANȚA DUMITRACHE CLAUDIA, ETEM ICHEREM, CIOROBA DIANA CT
4 ENTH_04 THE RENEWABLE ENERGY MARICAN VALENTINA LUMINITA
COJOCARU OPREA BOGDAN
AFZALI ALEXANDRU
LICEUL TEORETIC ,,EUGEN LOVINESCU', BUCURESTI STOICA IULIANA, NICA PAULA B
5 ENTH_05 THE APLICATION OF TRIGONOMETRY IN PHYSICS NICOROVICI ALEXANDRU
DĂIAN VICTOR COSTIN
LICEUL TEORETIC ,,EUGEN LOVINESCU', BUCURESTI BRATU IOZEFINA, STOICA IULIANA B
6 ENTH_06 APLLYING HENRI COANDA'S INVENTION Vlad Nicolae ROTARU COLEGIUL TEHNIC BUZAU Corina POENARU-MOISE BZ
7 ENTH_07 THE LIFE SAVING BALLOON TRONARU ANDREEA
NICA NATALIA
SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE IORGA, PLOIESTI BOCAN ALINA PH
8 ENTH_09 STOP CERVICAL CANCER - INFORM YOU! YOUR LIFE IS PRIORITY! Bălaşa Roxana-Mihaela LICEUL TEORETIC DIMITRIE BOLINTINEANU Profesori Valeria Purcărea-Ciulacu, Stefan Lungulete B
9 ENTH_10 CHEMICAL GARDENS CUREA ELENA CRISTINA
CONSTANTINESCU LUCA
VASILESCU GEORGIAN
COLEGIUL TEHNIC ” ELIE RADU ” PLOIESTI MARINESCU ARGENTINA MARIANNE , MAICAN SIMONA PH
10 ENTH_11 Applications in Robotics Eillen Radu
Eillen Andrei
Marineata Ionut
Cirstina Alexandru
C.N.Al.LAHOVARI Eillen Aurora, Sandulescu Marin, Uscatu Grigore VL
11 ENTH_12 CHEMISTRY AND PHYSICS OF THE STARS EILLEN RADU
EILLEN ANDREI
C.N.AL.LAHOVARI EILLEN AURORA, SANDULESCU MARIN, USCATU GRIGORE VL
12 ENTH_13 Metal Detector Florea Alexandru
Neagu Vlad
Bistriceanu Gabriel
Colegiul Tehnic "Elie Radu" Ploiesti Constantinescu Dana, Barbu Cristian, Vasilescu Libertina PH
13 ENTH_14 THE PHYSICS OF HURRICANES AND TORNADOES Stan Mihai Cristian
Ungureanu Ilinca Maria
Colegiul National "Sf. Sava" Bucuresti Chirita Mihaela B
14 ENTH_15 Society nowadays - a word of chaos BĂDILĂ ANDREI
NECHIFOR ALEXIA
CT Forestier Câmpina ISOPESCU RAMONA / SECĂREANU EMILIA PH
15 ENTH_16 Aurora borealis MORĂRUŞ ANASTASIA
DUICĂ MIRABELA
CT Forestier Câmpina BOERU SIMONA / ŞERBAN VALI PH
16 ENTH_17 Is there a parallel universe? GĂGEANU MARA
BĂRBULESCU IULIA
CT Forestier Câmpina BOERU SIMONA / ISOPESCU RAMONA PH
17 ENTH_18 The rainbow - From legend and myths to science CIUTĂ PETRONELA
GRATIE ROBERT
CT Forestier Câmpina BOERU SIMONA / SECĂREANU EMILIA PH
18 ENTH_19 Natural and antropic disasters BOBESCU NICOLETA
CONDORACHE ROBERT
TUDOSE ALEXANDRU
CT Forestier Câmpina BOERU SIMONA / ŞERBAN VALI PH
19 ENTH_20 E.T. DUMITRU IOANA
OPRESCU BEATRICE
MITU ANDRA
SCOALA SUPERIOARA COMERCIALA CHIROIU MARIA-CORINA B
20 ENTH_21 Bird Watching in Town Ghiţă George Silviu
Cenţiu Sânziana
Colegiul Tehnic "Armand Călinescu" Piteşti Predan Mitruş Carmen, Cenţiu Elena AG
21 ENTH_22 MESSENGER OF LIGHT ANDREEA VRABIE
TUDOR COVACI
RALUCA MARIA GHILEA
COLEGIUL NATIONAL CALISTRAT HOGAS PIATRA-NEAMT NADIA CIRCU, MARIANA FRENTI, BRINDUSA ANDREI NT

Secțiunea 7: FIZICA EXPERIMENTALA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 FIZE_01 BOBINA TESLA GHEORGHITA ALEXANDRU
DABIJA MIHAI
COLEGIUL TEHNIC BUZAU TOADER NICOLAE , DUMITRASCU DANIELA, RIMNICEANU ADRIANA, DINU SERENELLA BZ
2 FIZE_02 ELECTROSTIMULAREA MUSCULARĂ VIȘAN ANTONIA CONSTANTINA
RADU MATEI-GABRIEL
COLEGIUL NAȚIONAL "SFÂNTUL SAVA" CHIRIță MIHAELA B
3 FIZE_03 BIOSENZORI CUCEA ALEXANDRU
PREDA EMILIA MARIANA
COLEGIUL NATIONAL ANASTASESCU ROSIORII DE VEDE STANESCU MARIANA/MARIAN MIHAELA TR
4 FIZE_05 DISPOZITIV PENTRU AUTOTURISM-HOLOGRAMA 2D PROCA DARIUS
-
-
-
COLEGIUL TEHNIC "MEDIA" VÂJÂITU MIHAELA B
5 FIZE_06 SILVER 2 RĂDULESCU DANIEL
-
-
-
COLEGIUL TEHNIC "MEDIA" VÂJÂITU MIHAELA B
6 FIZE_08 Termodinamică aplicată Bogdan Ana-Maria
Anghel Alexandra Gabriela
Colegiul Național "Sfantul Sava" Chiriță Mihaela B
7 FIZE_09 MISCAREA CIRCULARA SI APLICATII PRACTICE Maria-Karolina Andăr
Ana Alexandra Stratan
Colegiul Național "Sf. Sava" Mihaela Chiriță B
8 FIZE_10 PERPETUUM MOBILE OPREA ANA MARIA
VIZDEI SMARANDA
COLEGIUL NATIONAL SF. SAVA CHIRITA MIHAELA B
9 FIZE_11 MINIBOBINA TESLA DAN COSMIN
BRANOIU CATALIN
C.N. "AL.I.CUZA" MUNICIPIUL PLOIESTI BALAN LILIANA / POPESCU RODICA PH
10 FIZE_12 Aplicatiile ciocnirilor in biliard Ghiță Alexandru
Nedelcu Anca
Colegiul National "Sfântul Sava" Chiriță Mihaela B
11 FIZE_13 MECANICA MAȘINILOR CIPU BIANCA-RALUCA
NIȘULESCU-ASHRAFZADEH ANA-MARIA
COLEGIUL NAȚIONAL "SFÂNTUL SAVA" CHIRIȚĂ MIHAELA B
12 FIZE_14 FENOMENE OPTICE PADURARIU CHRISTIANA REBECCA
POPESCU IRINA MARIA
COLEGIUL NATIONAL SFANTUL SAVA CHIRITA MIHAELA B
13 FIZE_15 UTILIZAREA NANOPARTICULELOR CONTROLATE MAGNETIC IN TERAPIA MEDICALA TARABASANU-MIHAILA IOANA ELENA
UNGURU-DOBOS MARIA
COLEGIUL NATIONALA SF. SAVA MIHAELA CHIRITA B
14 FIZE_16 Principiile Aviatiei Arama Cristina
Popovici Laura
C. N. Sf. Sava Chirita Mihaela B
15 FIZE_17 Variatia energiei mecanice utilizata la determinarea coeficientilor de frecare David Victor
Mamularu Ana Maria
Savu Calin
Vargas Beatrice
Colegiul German Geothe Mateiciuc Doina B
16 FIZE_18 Fizica în viaţa de zi cu zi SĂCUIU ANA MARIA
ZECHERU IOANA
CT Forestier Câmpina SECĂREANU EMILIA / ŞERBAN VALI PH
17 FIZE_19 Călătorie în lumea opticii DĂNĂILĂ AUREL-ADELIN Colegiul Economic "ION GHICA" TÂRGOVIŞTE MIHĂILESCU GEORGIANA-CAMELIA şi DUMITRA MIHAELA-ALEXANDRA DB
18 FIZE_20 Marte 2100 - o nouă casă DRĂGUŞIN ADRIANA
IARCA IULIA
NEAGU CARMEN
CT Forestier Câmpina SECĂREANU EMILIA / ŞERBAN VALI PH
19 FIZE_21 CATRE CORPUL OMENESC PRIN INTERMEDIUL FIZICII UNAL ESRA
ENEA RAFAELA
COLEGIUL NATIONAL SFANTUL SAVA CHIRITA MIHAELA B
20 FIZE_22 "DETERMINAREA CAPACITATII ELECTRICE A UNUI CONDENSATOR DIN CURBA DE DESCARCARE" STANESCU MIHAIL-ALEXANDRU
STROE ANTONIA MARIA
FRINCULESCU AMELIA IOANA
NEAGU FABIAN-FLORIN
COLEGIUL NATIONAL ,,NICHITA STANESCU GRIGORE IONEL (CN ION LUCA CARAGIALE) , BEJAN CARMEN (CN NICHITA STANESCU) PH
21 FIZE_23 Polarizarea luminii Pripa Cristian
Stanciu Irina
Colegiul National ''Sfantul Sava" Chirita Mihaela B
22 FIZE_25 Tehnologia Li-Fi Bivolaru Madalina
Mihalcea Adrian
Colegiul National Sfantul Sava Chirita Mihaela B
23 FIZE_26 Scara lui Jacob's Chereja Ionel
Sover Vasile
Palatul Copiilor Bistrița Nicoară Dorel BN
24 FIZE_27 CONVERSIA ENERGIEI LUMINOASE CUREA MARIN GABRIEL
TEACA ANDREI
DUCA MIHAI
LICEUL TEHNOLOGIC VIRGIL MADGEARU STANESCU MARIANA MIRELA , GHEORGHESCU DANIELA TR
25 FIZE_28 FANTANA LUI HERON BARBARASA ALEXANDRU CORNEL
DIMULESCU ANDREI VALENTIN
COLEGIUL ECONOMIC ION GHICA TARGOVISTE IORDANESCU CARMEN DB
26 FIZE_29 Variatia energiei mecanice utilizata la determinarea coeficientilor de frecare David Victor
Mamularu Ana Maria
Savu Calin
Vargas Beatrice
Colegiul German Geothe Mateiciuc Doina B
27 FIZE_30 FANTANA LUI HERON CIUSCOIU ADRIANA
LAZAR ANDREI
ARGHIR VALENTIN
C T ELIE RADU CONSTANTINESCU DANA/AVRAM CARMEN PH
28 FIZE_31 APLICAȚIE A INDUCȚIEI ELECTROMAGNETICE ABRUDAN NATALIA-DENISA LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
29 FIZE_32 APLICAȚII ALE FORȚEI LUI LAPLACE MÎRȚ ANDREI-MARIUS LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
30 FIZE_34 NUNTIUS LUCEM DOBOS FLORIN
OLARASU TUDOR
ANDREEA VRABIE
COLEGIUL NATIONAL CALISTRAT HOGAS PIATRA-NEAMT NADIA CIRCU, MARIANA FRENTI, BRINDUSA ANDREI NT
31 FIZE_35 EFECTUL HALL PESCARUS DAN BENIAMIN
TESCULA RADU IOAN
PALATUL COPIILOR TARGU MURES GRAUR HOREA PH
32 FIZE_36 Variatia energiei mecanice utilizata la determinarea coeficientilor de frecare David Victor
Mamularu Ana Maria
Olteanu Radu
Vargas Beatrice
Colegiul German Geothe Mateiciuc Doina B

Secțiunea 8: FIZICA TEORETICA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 FIZT_01 QUARCURILE ERDEI MARCUS
-
-
-
COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC REGELE FERDINAND I TIMISOARA STOICA VIORICA ALINA TM
2 FIZT_02 FIZICA INIMII VIȘAN ANTONIA CONSTANTINA
RADU MATEI GABRIEL
COLEGIUL NAȚIONAL "SFÂNTUL SAVA" CHIRIță MIHAELA B
3 FIZT_03 RETEAUA SI CAPSULA DE TRANSPORT MEDICAL VLĂDOIU VLAD
STAN PETRUȚA FLORENTINA
CIOBANU ANA MARIA FLORENTINA
COLEGIUL TEHNIC MIHAI BRAVU BUCUREȘTI STANCU IULIAN B
4 FIZT_04 FIZICA NORILOR SIBISEANU OCTAVIA
NICULAITA ANA
TANASE EUGEN-ADRIAN
COLEGIUL NATIONAL SFANTUL SAVA CHIRITA MIHAELA B
5 FIZT_05 TERMOGRAFIA IN INFRAROSU STRAIANU CRISTINA ANAMARIA
STOIAN PETRINA IOANA SMARANDA
COLEGIUL NATIONAL SF SAVA CHIRITA MIHAELA B
6 FIZT_06 ,,MIRACOLUL FRACTALILOR' BORTA TUDOR
SĂTEANU CLAUDIU
LUPU ALEXANDRU
COSTEA RĂZVAN
LICEUL TEORETIC ,,EUGEN LOVINESCU', BUCURESTI VASILE ELIZA, STOICA IULIANA B
7 FIZT_07 LA LIMITA EXTREMĂ BĂCANU TIBERIU GABRIEL
IONIȚĂ ILIE
NEGOIȚĂ DANIEL IONUȚ
Liceul Teoretic ,,Eugen Lovinescu'', Bucuresti BRATU IOZEFINA, STOICA IULIANA B
8 FIZT_23 DESCOPERĂ ERATOSTENE TĂNASE SORIN MIHAI
GAVRILĂ IULIAN GABRIEL
SANDU RAMONA IOANA
-
COLEGIUL ECONOMIC ,,VIRGIL MADGEARU CONSTANTINESCU NICOLETA / GRAUR AUREL PH
9 FIZT_08 Centrale pe baza de thorium: reactore pe baza de saruri topite Alexandra Muller
Persu Maria
Colegiul National Sfantul Sava Mihaela Chirita B
10 FIZT_09 MAMOGRAFIA-UN PAS SPRE PREVENIREA CANCERULUI CHIVU MARIA
TABACU TEODORA CRISTINA
COLEGIUL NATIONAL "SFANTUL SAVA" CHIRITA MIHAELA B
11 FIZT_10 MASURAREA CAMPULUI MAGNETIC TERESTRU BARBU ANDREI COLEGIUL TEHNIC ANGHEL SALIGNY STANESCU MARIANA TR
12 FIZT_11 STUDIUL DECOLARII SI ATERIZARII AVIOANELOR OANCEA ELENA
SUCIU ANA MARIA
CIOBANU MIRUNA
COLEGIUL NATIONAL CHIRITA MIHAELA B
13 FIZT_12 Aplicatii ale teoriilor lui Einstein Cristache Andrei-Razvan
Barbieru Carmen-Mihaela
Lefter Andrei-Ionut
C.T. "LAZAR EDELEANU" Municipiul Ploiesti Constantinescu Manon PH
14 FIZT_13 FUZIUNEA NUCLEARA CU LASER CARANDA MIRUNA
GHERGHE COSTIN
COLEGIUL NATIONAL"SFANTUL SAVA" CHIRITA MIHAELA B
15 FIZT_14 Dualismul corpuscul- unda la nivelul lumii vii STROIESCU IOANA
GAURICE ANDREEA
COLEGIUL TEHNIC TOMA SOCOLESCU RINJEA AURELIA PH
16 FIZT_15 Cerul - o carte pentru toţi STROE ION CT Forestier Câmpina SECĂREANU EMILIA / ŞERBAN VALI PH
17 FIZT_16 Electroterapia Dragu Maria
Bach Minh Anh
Colegiul National "Sf. Sava" Chirita Mihaela B
18 FIZT_17 Dincolo de Big Bang Costache Andreea Alexandra
Dobre Mihaela Beatrice
Colegiul National "Al.Ioan Cuza" Rosioara Nela, Popescu Rodica PH
19 FIZT_18 Elemente de termodinamica - Pagina web interactiva Dragutu Rares
Ojoc Gerogiana
Colegiul National "Calistrat Hogas" Tecuci Tudor Gabriela GL
20 FIZT_19 Impactul campurilor electrice si magnetice asupra organismului uman Patrascanu Andrada Adelaida Colegiul National ,,Calistrat Hogas'' Tecuci Tudor Gabriela GL
21 FIZT_20 Electrostimularea musculară Vișan Antonia Constantina
Radu Matei-Gabriel
Colegiul Național ”Sfântul Sava” Chiriță Mihaela B
22 FIZT_21 O calatorie in tainele Universului Stan Florin Alexandru Liceul Teoretic Marin Preda Bucuresti Iordan Ionela B
23 FIZT_22 SURSE DE RADIOACTIVITATE NISTOR COSMIN LICEUL TEHNOLOGIC"CONSTANTIN BRANCOVEANU"BRAILA OPREA GABRIELA BR

Secțiunea 9: PROIECTE IN LIMBA FRANCEZA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 FRTH_01 DE LA MAGIE ET DE LA CHIMIE DANS LA CUISINE RADU ANA-MARIA-LETITIA
VIZITIU DIANA
LICEUL TEORETIC "BRANCOVEANU VODA", URLATI BRINZEA MIHAELA PH
2 FRTH_15 ROUMAINS CÉLÈBRES ET LEUR CONTRIBUTION DANS LE DÉVELOPPEMENT DE LA PHYSIQUE DINU ANA MARIA
PARASCHIV ALEXANDRU MARIA
COLEGIUL NATIONAL ANASTASESCU STANESCU MARIANA/MATEESCU ALEXANDRA TR
3 FRTH_02 PROJET COMPTEUR BINAIRE A RAYONS INFRAROUGES GROSU ISABELA
ION DANIEL CĂTĂLIN
LICEUL TEHNOLOGIC DE ELECTROTEHNICĂ ȘI TELECOMUNICAȚII CONSTANȚA ETEM ICHEREM, DUMITRACHE CLAUDIA, ȘTEFĂNESCU AURA CT
4 FRTH_03 ASSURONS ENSEMBLE L'ENERGIE DE DEMAIN! BONIFATE TUDOR-NICOLAE
IANCU ALEXANDRU
ION EMIL-MIHAIL
MATEI MIRUNA-IOANA
Colegiul National "Ion Luca Caragiale" Ploiesti COMAN GEORGIANA PH
5 FRTH_04 L'EAU - L'ESSENCE DE LA VIE CÂMPEANU ANDRA
COSTACHE JULIO-ERNEST
POPESCU IOANA-DIANA
SIMA EDUARD-GABRIEL
Colegiul National "Ion Luca Caragiale" Ploiesti COMAN GEORGIANA PH
6 FRTH_05 Bibliotheque Virtuelle 3D Ancuta Marian Daniel
Marcu Nicoleta Adriana
Colegiul Spiru Haret Ploiesti Cretu Liliana / Ilias Irina PH
7 FRTH_06 L'instalation d'amélioration de l'habitat des oiseaux exotiques de la captivité GIBA ADRIAN ANDREI
GURIȚĂ PETRU
COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CONSTANȚA TIȚA IULIANA, MĂGÎRDICEAN GABRIELA CT
8 FRTH_07 Marie Curie-Un genie entre recherche et Innovation Matei Tiberiu
Stefan Radu
LTAS Victor Slăvescu Ploiești Stanciu Medina PH
9 FRTH_08 Les jardins chimiques Nica Andreea Alexandra
Macarie Alexandra
Colegiul Tehnic ”Toma N.Socolescu” Ploiești Turea Gabriela , Diea Steluta Liliana PH
10 FRTH_09 La source d'alimentation de 12 V et d'une alarme Bucurescu Emanuela 9B
Croitoru Georgiana-Valentina 9B
Colegiul Tehnic "Elie Radu" Chirita Doinita; Lupu Gabriela PH
11 FRTH_10 LA HOUSSE MULTIFONCTIONNELLE PETRACHE RALUCA
ENE DANIEL
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU" PLOIEȘTI CONSTANTINESCU DANA; LUPU GABRIELA PH
12 FRTH_11 Les pneus dans l'aménagement Suruianu Raluca
Petrescu Sebastian
Colegiul tehnic Elie Radu Ploiesti Ivașcu Natalia Alexandra; Arsenoiu Mihaela PH
13 FRTH_12 La vie extraterrestre Băncilă Andreea Maria
Dumitrache Mihai
Olaru Vasile Alin
Niculaie Louis Florian
Colegiul tehnic Elie Radu Ploiesti Ivașcu Natalia Alexandra; Soare Elena; Radu Otilia PH
14 FRTH_13 Les déchets- un désastre pour la nature Bercaru Mihaela
Boca Daiana Maria
Vlădoiu Andrei Valentin
Colegiul Tehnic "Elie Radu", Ploiești Radu Otilia; Popescu Mădălina - Elena PH
15 FRTH_14 Systeme energetique multifonctionnel POSTU P TEODOR
LAFFINEUR P.P.C. MELISSA-ANDREEA REBECA
LICEUL TEORETIC GRIGORE MOISIL TULCEA Dr.ing.prof. Ivanov anisoara TL

Secțiunea 10: PROIECTE DE GIMNAZIU STIINTIFICE

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 GIMS_01 ENERGIILE ALTERNATIVE- SOLUȚIA SALVĂRII PLANETEI MATEI DOMNICA LICEUL TEORETIC „O. C. TĂSLĂUANU” MATEI IOAN HR
2 GIMS_02 CALCIU - METAL INDISPENSABIL VIETII! NASULEA MIHAELA
PICIOREA ADRIANA
CLINCI RARES
FACALET BIANCA
LICEU TEHNOLOGIC »SIMION STOLNICU», COMARNIC (GIMNAZIU) PROFESOR SBARNEA ELENA, PROFESOR STOICA DANIELA PH
3 GIMS_03 ZAHĂRUL CARE UCIDE MILEA ANDREEA DANIELA
CIOCEA ALEXANDRU COSMIN
ȘCOALA GIMNAZIALĂ HOMORÂCIU DAVID LUIZA MIHAELA PH
4 GIMS_04 SISTEM AUTOMAT DE SCANARE COMPOZITIE CHIMICA CU RAZE-X BOCAN SABIN ANDREI COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" DICU LOREDANA PH
5 GIMS_05 De la Eratostene la Kepler: studiul experimental al circumferinței și mișcării Pământului Curcă Mălina-Elena
Șandru Ioana-Alexandra
Șandru Marina-Andreea
Tudose Miruna-Maria
Liceul Tehnologic, com. Cerașu Popescu Corneliu PH
6 GIMS_07 Materialele plastice si sanatatea Dinu Andra
Dumitru Alexandra
Sariu Madalina
Scoala Gimnaziala ,, G.E.Palade" Ploiesti Calota Laura PH
7 GIMS_08 Materialele plastice si sanatatea Dinu Andra
Dumitru Alexandra
Sariu Madalina
Scoala Gimnaziala,, G.E.Palade" Ploiesti Calota Laura PH
8 GIMS_09 Energia-de la sursa la noi acasa Grosu Andrei
Dinu Flavia
Ilioiu Malina
Andrei Alexandra
Scoala Gimnaziala Comuna Vilcanesti GALES CRISTINA PH
9 GIMS_10 SPECII OCROTITE DIN ZONA MUNȚILOR BUCEGI BURCEA DAVID
COMĂRNICEANU LUCIAN
ENACHE ȘTEFANIA
SCOALA GIMNAZIALA "REGINA ELISABETA" BUSTENI DRACEA LAVINIA MIHAELA PH
10 GIMS_11 APA -MIRACOLUL VIETII TUDOR CRISTINA
STAICU LIVIA
CAZACU MIRUNA
SCOALA GIMNAZIALA "REGINA ELISABETA" BUSTENI DRACEA LAVINIA MIHAELA PH
11 GIMS_12 IMPACTUL EXPLOATARII GAZELOR DE SIST ASUPRA MEDIULUI RAPEANU ELENA-AIDA
BURLACU IONUT-SEBASTIAN
LICEUL TEHNOLOGIC BĂNICĂ MARINA-ERACLIA BZ
12 GIMS_06 COSUL CU FRUCTE SI LEGUME FANARU ALEXIA SCOALA GIMNAZIALA NR 1 ZANESTI DAVID ELENA NT
13 GIMS_14 Apa si proprietatile ei Popa Casandra
Trif Ruben
SCALA GIMNAZIALA AUREL VLAD " ORASTIE Ferdu Carmen HD
14 GIMS_13 CHIMIA STRALUCESTE PRIN MAGIA CRISTALELOR FILIP MELINDA
KISS MELINDA
SCALA GIMNAZIALA AUREL VLAD " ORASTIE FURDUI CARMEN MARINELA HD

Secțiunea 11: PROIECTE DE GIMNAZIU TEHNIC

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 GIMT_01 Un cinematograf original Gabroveanu Razvan
Dumitrescu Mihai
Palatul Copiilor Craiova Calin Aneta DJ
2 GIMT_02 SINCROMETRUL USCATU ELIADA ARIANA PALATUL COPIILOR RM.VALCEA USCATU GRIGORE VL
3 GIMT_03 CONGRUENŢA TRIUNGHIURILOR OARECARE CRUCIANU SEBASTIAN LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
4 GIMT_04 BISECTOAREA IRIMIA ANDREI LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
5 GIMT_05 MEDIATOAREA ŢÂRLEA DIANA LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
6 GIMT_06 MĂRIMI DIRECT PROPORŢIONALE DUNĂ ANDREI-ALEXANDRU LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
7 GIMT_07 CAZURILE DE CONGRUENŢĂ ALE TRIUNGHIURILOR DREPTUNGHICE SOCACI VICTOR LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
8 GIMT_08 PROPRIETĂŢILE TRIUNGHIURILOR DREPTUNGHICE VOICU DENISA-MIHAELA LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
9 GIMT_09 SEGMENTE CONGRUENTE DOBRIN CRISTINA LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
10 GIMT_10 MĂRIMI INVERS PROPORŢIONALE PLOŞNIŢĂ VALENTIN- GABRIEL LICEUL TEORETIC IOAN SLAVICI-PANCIU GAVRIL DANIELA, APREUTESEI MARICICA VN
11 GIMT_11 HAMSTERUL MEU- UN CYBORG BIO-ENERGETIC SAU DOAR UN ANIMĂLUŢ DE COMPANIE? Purcărea-Ciulacu Viviana-Mihaela LICEUL TEORETIC DIMITRIE BOLINTINEANU Profesori Valeria Purcărea-Ciulacu, Stefan Lungulete B
12 GIMT_12 Tehnologii de transport traditionale vs. moderne Dumitru Adrian
Miclius Razvan
Scoala Gimnaziala Comuna Vilcanesti GALES CRISTINA PH
13 GIMT_13 Elicea lui Icar Oprea Alexandru- Georgian Scoala Gimnaziala "I.A. Bassarabescu" Ploiesti Georgescu Angelica PH

Secțiunea 12: INFORMATICA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 INFO_01 SOCIALLY INVOLVED DIGITAL CITIZENS REDUCE RED TAPE SALAFI MONIA
BADEA GEORG
GOIA VALENTIN
DIȚU ANDREI
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU" PLOIEȘTI VĂSII CRISTIAN PH
2 INFO_02 INVENTII SI INVENTATORII AI SECOLULUI XXI BALAN ANDREI
CRACIUN STEFANIA
LICEUL TEHNOLOGIC " 1MAI" VASILESCU SIMION EMILIA PH
3 INFO_03 ROBOTICA - UN PAS SPRE VIITOR RADULESCU MIHNEA MIHAI
STOIAN MIHAI ALEXANDRU
C. N. "MIHAI VITEAZUL" DICU LOREDANA CRISTINA PH
4 INFO_04 INCLUDE FUN MIHALCEA GABRIEL
NAE SEBASTIAN
COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI DICU LOREDANA PH
5 INFO_05 APLICATIE OFERTA EDUCATIONALA LICEE SAVU LIVIU GABRIEL LTAS VICTOR SLAVESCU PLOIESTI POPESCU AMALIA PH
6 INFO_06 Ultima cazemată din poarta Focșanilor Busuioc Lucian Gabriel Liceul Teoretic Ioan Slavici Panciu Apreutesei Maricica; Adafini Mihai VN
7 INFO_07 Memorie și învățare Țălină Laura-Florina Liceul Teoretic Ioan Slavici Panciu Apreutesei Maricica; Manovici Andrei-Igor VN
8 INFO_08 EFECTELE SPECIALE IN FILME, IN REALITATE SI PHOTOSHOP-UL UNGUREANU CAMELIA COLEGIUL ECONOMIC ,,ION GHICA'' TARGOVISTE ANGHEL GHEORGHITA/ MOTOC MIHAI DB
9 INFO_09 Hour of code Lechintan Sergiu Colegiul Tehnic Tarnaveni Csiszar Maria Eugenia MS
10 INFO_10 Sistemul Solar Țălină Laura Florina
Dogaru Andrei Adelin
Liceul Teoretic Ioan Slavici , Panciu Bozbici Mirela Elena, Apreutesei Maricica VN
11 INFO_11 SCIENCE PHYLOPHI GOGU STERE
JUGANARU ADRIAN
IONESCU LARISA
DANALAGHI ANA MARIA
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI MANDA ANA SI MATEESCU ADELA B
12 INFO_12 Starile de agregare Cazanaru Vlad
Bratu Ioana Cristina
Luca Debora
Dumitru Daniel
Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu" Vasile Eliza si Stoica Adriana B
13 INFO_13 Evolutia Chimiei Bichir Ilinca
Luca Estera
Porumb Cristian
Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu" Vasile Eliza si Micu Nicoleta B
14 INFO_14 Ochiul Uman Baican ilinca
Dumitru Constantin
Raduta Rares
Tentu Gabriel
Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu" Paun Elena si Stoica Adriana B
15 INFO_15 STARILE DE AGREGARE CAZANARU VLAD
BRATU IOANA CRISTINA
LUCA DEBORA
DUMITRU DANIEL
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI VASILE ELIZA SI STOICA ADRIANA B
16 INFO_16 OCHIUL UMAN BAICAN ILINCA
DUMITRU CONSTANTIN
RADUTA RARES
TENTU GABRIEL
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI VASILE ELIZA SI STOICA ADRIANA B
17 INFO_18 CONCENTRATIA PROCENTUALA SEMENIUC MARIUS MIHAI
RADULESCU ANA MARIA GABRIELA
STANCIU MATEI ALEXANDRU
VASILE MIRUNA GABRIELA
LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU" - BUCURESTI CIMPOERU ELENA SI ADELA MATEESCU B
18 INFO_19 Invatam Matematica Ditu Andrei Colegiul tehnic "Elie Radu" Vasii Cristian PH
19 INFO_20 TABELELE PIVOT ÎN MICROSOFT EXCEL GIURESCU MĂLINA
NICA VERONICA GABRIELA
ALSTANI ANDREEA ELENA
COLEGIUL NAȚIONAL TRAIAN- DROBETA TURNU SEVERIN, MEHEDINȚI RÎMNICIANU ELENA MH
20 INFO_21 Teoria Grafurilor Cenţiu Emil-Vasilian Colegiul National "Ion C. Brătinau" Pitesti Răducu Serenela AG

Secțiunea 13: MECANICA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 MECA_01 MOTORUL STIRLING NICA ROBERT
BAESCU ROBERT
COLEGIUL TEHNIC BUZAU TOADER NICOLAE , DUMITRASCU DANIELA, RIMNICEANU ADRIANA, URMUZACHE ION BZ
2 MECA_02 Motor cu aer comprimat Marineata Ionut
Cirstina Alexandru
Eillen Andrei
Eillen Radu
Palatul Copiilor Grigore Uscatu VL
3 MECA_03 Comanda electrica a cilindrului cu dublu efect folosind senzori de proximitate Ivan Ciprian Mihai
Enache Alexandru Iulian
Mosoiu Andrei
Savu Alin
Colegiul "Spiru - Haret" Ploiesti Burlacu Liviu, Noia Ruxandra PH
4 MECA_04 Procedee moderne de sudare Onea Niculescu George
Enuta Vladut Leontin
-
-
Liceul Tehnologic Cioranii de Jos Ciobanu Viorica, Neagu Benoni PH
5 MECA_05 Transmiterea miscarii de rotatie-aplicatii SZELYES STEFAN-ADRIAN
DOCHIA LIVIU-NICUSOR
Liceul tehnologic "Victor Frunza" Rm. Sarat BAGEAG STELUTA; ILIESCU STELIAN-NICU BZ
6 MECA_06 Curs interactiv "Procedee de sudare prin topire" ŞERBAN OCTAVIAN
OLIDIE COSMIN
Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzău BĂNICĂ MARINA-ERACLIA BZ
7 MECA_07 MACHETĂ DE CASĂ SOLARĂ CU PARCARE VRĂBIUȚĂ ANDREI-SEBASTIAN LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
8 MECA_08 PARCARE AUTOMATIZATĂ ORBAN IOSIF LICEUL SPECIAL ,,SFÂNTA MARIA” ARAD LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU AR
9 MECA_09 Dispozitiv pneumatic pentru tăierea și compactarea ambalajelor din sticlă PET Matei Larisa Valentina
Serban Iulia Elena
Colegiul Tehnic Elie Radu, Municipiul Ploiești Pleșea Mihaela PH
10 MECA_10 Soluții optime de sudare automatizata Matei Larisa Valentina
Serban Iulia Elena
Colegiul Tehnic Elie Radu, Municipiul Ploiești Pleșea Mihaela PH
11 MECA_11 Modelarea 3D a recipientului sferic ŞERBAN OCTAVIAN Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzău BĂNICĂ MARINA-ERACLIA BZ
12 MECA_12 Utilizarea modelării şi simulării asistate de calculator în predarea disciplinelor tehnice Iordache D. L. Andrei Constantin
Coman M. Alexandru Gabriel
Liceul Tehnologic de Transporturi Ploiesti Suflea Amalia PH
13 MECA_13 SISTEMUL DE INJECȚIE DE APĂ DE LA BOSCH Radu Mihai
Paraschiv Andrei
Paun Alexandru
Petrescu Sebastian
Colegiul Tehnic ,, Elie Radu “- Municipiul Ploieşti Stănescu Ioan , Arsenoiu Mihaela PH
14 MECA_14 AVANTAJELE ȘI DEZAVANTAJELE MOTORULUI DIESEL AVRAM IOANA
IACOMIță ȘTEFAN
TUDORACHE IONUț
COLEGIUL TEHNIC ,, ELIE RADU “- MUNICIPIUL PLOIEşTI RăDULESCU LOUIS, RADU VASILICA PH
15 MECA_15 MOTORUL ROTATIV (WANKEL) AVRAM RADU STEFAN
TUDORACHE VLAD
COLEGIUL TEHNIC "ELIE RADU" PLOIESTI Prof.dr. ing. Chirita Doinita PH
16 MECA_16 CARUSEL ION COZIANA
GIJGAN ANDREEA
LICEUL TEORETIC"BRANCOVEANU VODA" URLATI Prof.dr. ing. Chirita Doinita PH
17 MECA_17 Modelarea unui racord 3D Ivan Ilie Bogdan Colegiul Tehnic " Elie Radu" Municipiul Ploiesti Arsenoiu Mihaela PH

Secțiunea 14: ROBOTICA

Nr. crt. Cod lucrare Nume lucrare Nume elevi Nume scoala/scoli Profesor indrumator Judet
1 ROBO_01 ROBOT CNC LUPEA GABRIEL
PAVEL ALEXANDRU
MARACINEANU NARCISA
BURGHELEA IULIA
CT ELIE RADU CONSTANTINESCU DANA/ VASII CRISTIAN/ BARBU CRISTIAN/MIRITESCU ANCUTA PH
2 ROBO_02 ALEXA HUMANOID ROBOT SIMA MIHAI
SIMA GABRIEL
COLEGIUL NAțIONAL ”NICHITA STăNESCU”, PLOIEșTI CONSTANTIN MIHAELA PH
3 ROBO_03 BRAVE BOTS DINU CRISTIAN
HIRIPAN GABRIEL
RăDULESCU MIHNEA
STOIAN MIHAI
C.N. ”MIHAI VITEAZUL”, MUN. PLOIEșTI GEORGESCU ALICE, DICU LOREDANA PH
4 ROBO_04 MAZE SOLVING ROBOT STOICA DRAGOȘ ANDREI
BRÂNZOI RĂZVAN IULIAN
Colegiul Economic ,,Virgil Madgearu" Ploiești CONSTANTINESCU NICOLETA PH
5 ROBO_05 Robot Vega Marineata Ionut
Eillen Radu
Eillen Andrei
Palatul Copiilor Rm.Valcea Uscatu Grigore, Sandulescu Marin VL
6 ROBO_06 INSECT ROBOT, PĂIANJEN ROBOT MARINEATA IONUT
EILLEN ANDREI
EILLEN RADU
PALATUL COPIILOR RM VALCEA USCATU GRIGORE VL
7 ROBO_07 Smart Car (Maşina inteligentă) DOGARU ANDREI
BUIAC IUSTIN
CIUTĂ PETRONELA
VIŞAN FLORIN
CT Forestier Câmpina MILEA SORIN / GÎRBACEA ALIS PH
8 ROBO_08 BRAT ROBOTIC RADUCANU ANDREI CATALIN
MOCANU MARIAN ANDREI
VOICU ANDREI
C T ELIE RADU CONSTANTINESCU DANA/VASII CRISTIAN/BARBU CRISTIAN/ CHIRITA DOINITA PH
9 ROBO_09 MASINUTA INTELIGENTA DUMITRU LAURENTIU STEFAN
COLEASA GEORGE DANUT
BUNESCU EDUARD IONUT
C T ELIE RADU CONSTANTINESCU DANA/VASII CRISTIAN/CHIRITA DOINITA PH
10 ROBO_10 ROBOTUL INOVATIV MINZICU MADALIN IONUT LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC,MUNICIPIUL CAMPINA RIMARU GHEORGHITA PH
11 ROBO_11 Linie de colectat deseuri BADINOIU MIHAI-ADRIAN
CHIRILA STEFAN
ANTOFI RAZVAN-IOAN
Liceul Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzău BĂNICĂ MARINA-ERACLIA BZ


Lucrări înscrise - Secțiune profesori


Nr. crt. Cod lucrare Profesor/ Profesori Nume lucrare
1 PROF_01 VĂSII CRISTIAN DRUPAL. STUDIU DE CAZ
2 PROF_02 CONSTANTINESCU DANA CREATIVITATE IN FIZICA
3 PROF_03 MIRCEA RUSU/TEOFANA SFERLE SECURITATEA ALIMENTARă șI NUTRIțIA UMANă
4 PROF_04 MATEI IOAN ELEVUL ȘI UNIVERSUL – DE LA IPOTEZE LA CERTITUDINI
5 PROF_05 STANCU IULIAN METODE DE INTERPRETARE A ÎNREGISTRĂRILOR DIN REŢELELE DE INFRASUNETE
6 PROF_06 STOICA VIORICA-ALINA CELULE PV INTELIGENTE
7 PROF_07 PROFESOR LA COLEGIAL TEHNIC ”MIRON COSTIN” ROMAN, NEAMț CăRPUșOR CRINA-GABRIELA
8 PROF_08 STĂNESCU RAMONA CUNOŞTINŢE - OBSTACOL ÎN CALEA ÎNVĂŢĂRII FIZICII DE CĂTRE ELEVI
9 PROF_09 DINU SERENELLA ; DUMITRASCU DANIELA CONSOLIDAREA NOII ABORDăRI DE PREDARE A FIZICII METODE EFICIENTE DE ÎNVățARE A FIZICII JURNALU
10 PROF_10 DRĂCEA LAVINIA MIHAELA APA - LEAGĂNUL VIEȚII
11 PROF_11 PUȘCOIU LIVIA OBICEIURI ȘI BUCATE TRADIȚIONALE MOLDOVENEȘTI
12 PROF_12 DUMITRACHE CLAUDIA OANA APLICABILITATEA ”CIRCUIT WIZARD” ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PREUNIVERSITAR
13 PROF_13 MANDA CONSTANȚA RESURSE ENERGETICE
14 PROF_14 RÎPEANU LUMINIțA, DICU LOREDANA ADU PROGRAMAREA ÎN șCOALA TA!
15 PROF_15 Calin Aneta O NOUĂ ABORDARE ÎN DEMERSUL DIDACTIC LA FIZICĂ
16 PROF_16 Stan Cristina Ileanai/ Popescu Ionut- Liceul Tehnologic Oltchim Râmnicu-Vâlcea Apele minerale de la Călimăneşti – Căciulata
17 PROF_17 Pandelache Laura Evolutii tehnico-stiintifice in Epoca Luminilor
18 PROF_18 DIACONU DANIELE LILIANA STUDIUL TEOREMELOR LUI KIRCHHOFF PRIN METODA SINELG
19 PROF_19 CSISZAR MARIA EUGENIA ORA DE PROGRAMARE
20 PROF_20 CSISZAR MARIA EUGENIA FIRMA DE EXERCITIU
21 PROF_21 BORANDĂ JANETA - VIOLETA EVALUAREA EFICIENȚEI ENERGETICE A ȘCOLII
22 PROF_22 Uscatu Grigore Cautatori de fenomene
23 PROF_23 Chindea Lola Simona EXPERIMENTUL DE LABORATOR PROPRIU-ZIS
24 PROF_24 ANGHEL GHEORGHITA/ILIE SUZANA CAMELIA FIRMA DE EXERCITIU-XII H
25 PROF_25 CIOBANU VIORICA Procedee moderne de sudare
26 PROF_26 IULIANA TIȚA, CARACOSTEA MUGUREL AUTOMATIZĂRI PNEUMATICE
27 PROF_27 MĂGÎRDICEAN GABRIELA NOUTĂȚI PRIVIND PANOURILE FOTOVOLTAICE
28 PROF_28 NIȚU CLAUDIA LED-UL - TEHNOLOGIA VIITORULUI
29 PROF_29 CHIRIȚĂ MIHAELA INVESTIGAȚII CLINICE CU AJUTORUL RADIOFARMACEUTICELOR
30 PROF_30 prof.dr. ing. Chirita Doinita SISTEM DE DETECTARE A DEFECTELOR ȊN CONDUCTELE DE DISTRIBUȚIE
31 PROF_31 BURLACU LIVIU / NOIA RUXANDRA SINTEZĂ DOCUMENTARĂ PRIVIND TIPOLOGIA ŞI SPECIFICUL CONSTRUCTIV-FUNCŢIONAL AL ROBOŢILOR INDUSTRIALI
32 PROF_32 Cîmpean Radu Montaje de iluminat cu LED-uri
33 PROF_33 Soare Elena Efectul lotus si nanotehnologiile
34 PROF_34 Lupu Gabriela Mirabela In cautarea educatiei
35 PROF_35 Stan Cristina Ileana Excursia geografică-mijloc de învățare eficientă.
36 PROF_36 Ivașcu Natalia-Alexandra Repere științifice și tehnologice in Franța
37 PROF_37 ŞERBAN VALI / ŞENDROIU GABRIELA Interdisciplinaritatea informatică - geografie
38 PROF_38 Novischi Angelica METODE DE PREDARE - ÎNVĂŢARE - EVALUARE PENTRU DEZVOLTAREA GÂNDIRII CRITICE LA DISCIPLINA CHIMIE
39 PROF_39 Bumbăcea Luminița Mădălina Tehnologii de finisare a confecțiilor textile
40 PROF_40 Mustață Gabriela Tehnologii moderne în preparația firelor pentru țesere-Bobinarea firelor
41 PROF_41 Mustață Gabriela Tehnologii moderne în preparația firelor pentru țesere-Bobinarea firelor
42 PROF_42 Bumbăcea Luminița Mădălina Tehnologii de finisare a confecțiilor textile
43 PROF_43 Nicoara Dorel ; Mirela Nelca _Palatul Copiilor Bistrița/Liceul Tehnologic Agricol Bistrița E-learning sau învăţarea ca proces social
44 PROF_44 Darie Mădălina Metode de predare - învățare a noțiunilor despre acizi și baze
45 PROF_45 PURCAREA-CIULACU VALERIA “SĂ ÎNVĂŢĂM DESPRE PĂDURILE DIN ARIILE PROTEJATE” “PĂDURILE DIN PARCUL NATURAL COMANA SUNT NESTEMA
46 PROF_46 Prof. Constantinescu Nicoleta DIN CULISELE EVALUĂRII ȘCOLARE
47 PROF_47 Predan Mitruş Carmen, Cenţiu Elena The Ornithofauna from the Arges River in the Pitesti Basin
48 PROF_48 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU ELECTRIC CIRCUIT CURRENT UNBRANCHED BILINGV CIRCUIT ELECTRIC DE CURENT CONTINUU NERAMIFICAT CU O SIN
49 PROF_49 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU CULEGERE DE PROBLEME DE ELECTRICITATE DE CURENT CONTINUU
50 PROF_50 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU CUADRIPOLUL - PROBLEME
51 PROF_51 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU COMANDA SERIALĂ
52 PROF_52 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU FOLOSIREA NUMERELOR COMPLEXE ÎN CURENT ALTERNATIV
53 PROF_53 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU PROBLEME DE ELECTRICITATE DE CURENT CONTINUU
54 PROF_54 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU CIRCUITE ELECTRICE TRIFAZATE-PROBLEME
55 PROF_55 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU ASUPRA PUNCTULUI 5
56 PROF_56 LĂSCOIU-MARTIN ELENA MARIANA LĂSCOIU-MARTIN ALEXANDRU CÂMPUL ELECTROSTATIC - PROBLEME REZOLVATE
57 PROF_57 BALTES AURELIA FIRMA DE EXERCITIU RELY DESIGN SRL
58 PROF_58 Pleșea Mihaela Soluții optime pentru detectarea defectelor din instalațiile electrice
59 PROF_59 Limba şi literatura română-limba şi literatura franceză Combaterea violenţei în mediul şcolar
60 PROF_60 Dohotariu Maria Țesuturi animale-proiect didactic la biologie - clasa a X-a
61 PROF_61 BĂNICĂ MARINA-ERACLIA Utilizarea hărţilor conceptuale la evaluarea elevilor cu cerinţe educaţionale speciale şi a altor di
62 PROF_62 Musat Crarmen Geotgeta, Stan Cristina Ileana Comunicarea
63 PROF_63 Arsenoiu Mihaela SUDAREA ÎN PUNCTE PRIN PRESIUNE ŞI REZISTENŢĂ ELECTRICĂ
64 PROF_64 OLMAZU ANISOARA/GHEORGHESCU DANIELA ALIMENTAȚIA CORECTĂ-PRIMUL PAS CĂTRE O VIAȚĂ SĂNĂTOASĂ
65 PROF_65 OLES IULIAN MICUL CERNOBIL DE LANGA CASA
66 PROF_66 Carstea Nicoleta Tehnologiile informationale și de comunicare în educatie